top of page

Perler eller edelsten

Herren Jesus fortalte en gang den imponerende lignelsen om en kjøpmann som lettet etter vakre perler og som solgte alt han hadde for å til slutt skaffe seg en meget dyrebar perle. Handelsmannen er et bilde av Jesus Kristus og perlen er et bilde av menigheten.

Det er bemerkelsesverdig at Herren brukte en perle i stedet for en edelstein som bilde for denne lignelsen. Det er absolutt en grunn til dette: edelstener blir spaltet og slippet slik at de kan skinne i sin skjønnhet. En perle deler man aldri. Den er bare vakkert som en enhet. Og slik er perlen et utmerket bilde av skjønnheten til den ENE menigheten som består av ALLE sanne troende.

Tenker vi egentlig nok på verdien og enheten til Guds menighet?


Gerrid Setzer

Oversatt til norsk R.N.

Comments


bottom of page